Kezdõlap
 
   Borítók   
   Statisztikák  
   Fórum  
 
2024, április 29, 10:16:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Hírek: 2007 Elindult a CoversClub
 
   Fõoldal   Súgó Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerzõ Téma: Vélemények, ötletek...  (Megtekintve 542760 alkalommal)
Christo
Újonc
*
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 31



« Új hozzászólás #599 Dátum: 2012, április 08, 18:01:31 »

Szia!

Ha szkennelek, én a lemezt is le szoktam másolni. Viszont ha én készítem a borítót, akkor a label lemarad, mert fogalmam sincs, hogy tudnék csinálni. Próbáltam a Nero programjával, de valahogy nem sikerül lementeni az eredményt. Néha láma vagyok az ilyesmikhez... Undecided Szerintem majd átnyálazok pár munkát az oldalon, aztán azok méreteit próbálom követni.


Sziasztok

Én csak megszeretném kérdezni,hogy a beszkennelt borítókhoz esetleg a lemezt is nem lehetne bemásolni?
Rengeteg új filmhez csak a külsõ borítókat teszik fel.Én személy szerint szeretem az eredeti labelt gyûjteni a filmekhez.
Köszi
szép estét
Naplózva
Atosz24
Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 5480



« Új hozzászólás #598 Dátum: 2012, április 08, 14:21:44 »

Sziasztok

Én csak megszeretném kérdezni,hogy a beszkennelt borítókhoz esetleg a lemezt is nem lehetne bemásolni?
Rengeteg új filmhez csak a külsõ borítókat teszik fel.Én személy szerint szeretem az eredeti labelt gyûjteni a filmekhez.
Köszi
szép estét

Szokott az is lenni!! Bár mostanság nem foglalkoznak vele! Sad Nem tudom miért nem csinálják a srácok azt is meg!
Naplózva
Boomerka
Újonc
*
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #597 Dátum: 2012, április 07, 21:29:44 »

Sziasztok

Én csak megszeretném kérdezni,hogy a beszkennelt borítókhoz esetleg a lemezt is nem lehetne bemásolni?
Rengeteg új filmhez csak a külsõ borítókat teszik fel.Én személy szerint szeretem az eredeti labelt gyûjteni a filmekhez.
Köszi
szép estét
Naplózva
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2774


« Új hozzászólás #596 Dátum: 2012, március 17, 13:15:48 »

Lehet, hogy kekeckedésnek tûnik, de a legutóbb feltöltött -"magyarított"- borítóról (Befejezetlen élet) jutott eszembe néhány dolog.
Nagyon sokan így kezdtük (sõt néha még most is alkalmazzuk, ha nincs anyag), hogy egy idegen nyelvû borítót használunk fel. Ezzel nincs is semmi baj, de emlékszem, hogy én mindig kijavítottam az infó sávot is. Ugyanis megtévesztõ lehet (mint a most publikáltnál is), ha bennhagyjuk (és nem javítjuk át) a régiókódot (nálunk:2 és nem 1), vagy a rendszert (nálunk: PAL és nem NTSC).
Ezenkívül én szeretem tudni, hogy mikor készült a film és milyen hosszú a játék idõ és természetesen milyen nyelven hallható és/vagy olvasható. (ezen a borítón ez kijavításra került, de láttam már olyant is, melyen nem).
Szóval, nem sz...rakodás, csak szerintem törekednünk kéne a szépség mellett a pontosságra is!
Legalább ezentúl.
Szóljatok, ha marhaságot mondtam!
-singer-

Semmiképp sem marhaság. Sõt, számunkra (számomra egészen biztos) ez egy örök dilemma.

Azt tartjuk szem elõtt, hogy a felhasználókat minél jobban kiszolgáljuk. Azaz a nem tökéletesen (singereddydzsordzsiésatöbbiek minõségben) magyarított borítót is kitesszük az oldalra, ha az az elsõ. A nem tökéletes is több/jobb, mint a semmilyen (személy szerint nem igazán osztom ezt a nézetet, de elfogadom a logikáját).
Két dolog viszont természetesen követelmény:
1.) A két cím (ha van, az alcím) és a tartalomleírás tökéletes magyarságú kell legyen. A kitakarás minõsége megfelelõ kell legyen (retusálás és nem durva négyszögek).
2.) Mihelyt elkészíti valaki a tökéletes magyarságú borítót, megvalósítja azt, hogy JOBB - mi pedig rohanvást eltüntetjük a régi gyengét.
Minden ilyen irányú figyelemfelhívást köszönettel fogadunk.

Old Dzsordzsi
Naplózva
singer
CoversClub King
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 1602


« Új hozzászólás #595 Dátum: 2012, március 17, 08:53:29 »

Lehet, hogy kekeckedésnek tûnik, de a legutóbb feltöltött -"magyarított"- borítóról (Befejezetlen élet) jutott eszembe néhány dolog.
Nagyon sokan így kezdtük (sõt néha még most is alkalmazzuk, ha nincs anyag), hogy egy idegen nyelvû borítót használunk fel. Ezzel nincs is semmi baj, de emlékszem, hogy én mindig kijavítottam az infó sávot is. Ugyanis megtévesztõ lehet (mint a most publikáltnál is), ha bennhagyjuk (és nem javítjuk át) a régiókódot (nálunk:2 és nem 1), vagy a rendszert (nálunk: PAL és nem NTSC).
Ezenkívül én szeretem tudni, hogy mikor készült a film és milyen hosszú a játék idõ és természetesen milyen nyelven hallható és/vagy olvasható. (ezen a borítón ez kijavításra került, de láttam már olyant is, melyen nem).
Szóval, nem sz...rakodás, csak szerintem törekednünk kéne a szépség mellett a pontosságra is!
Legalább ezentúl.
Szóljatok, ha marhaságot mondtam!
-singer-
Naplózva
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2774


« Új hozzászólás #594 Dátum: 2012, március 04, 14:56:40 »

Üdv Mindenkinek!

Ez az elsõ bejelentkezésem. Tetszik az oldal. Igényes. Talán nem fõbenjáró bûn, ha egy észrevételem máris közzé teszem. Mivel elég nagy mennyiségû anyagról van szó, a DVD borítóknál külön kategóriába tettem volna a filmeket, illetve a zenei DVD-ket, vagy ha még van, egyéb kategóriákat. Célirányosabb úgy a keresés.
 
Az ötlet jó. Tényleg komfortosabbá tenné az oldal használatát.

Csakhogy minden ilyen akció a szoftver átalakításával jár. Amíg az oldal jól mûködik, nemigen kéne belenyúlni.
Tudomásom szerint a Blu-ray kategória beépítése sem volt túl egyszerû...

Old Dzsordzsi
Naplózva
Perla628
Újonc
*
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2



« Új hozzászólás #593 Dátum: 2012, március 04, 14:28:45 »

Üdv Mindenkinek!

Ez az elsõ bejelentkezésem. Tetszik az oldal. Igényes. Talán nem fõbenjáró bûn, ha egy észrevételem máris közzé teszem. Mivel elég nagy mennyiségû anyagról van szó, a DVD borítóknál külön kategóriába tettem volna a filmeket, illetve a zenei DVD-ket, vagy ha még van, egyéb kategóriákat. Célirányosabb úgy a keresés.
 
Naplózva
free
Újonc
*
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 9



« Új hozzászólás #592 Dátum: 2011, december 22, 23:08:02 »

Egy olyan is jól jönne, hogy lehetne pl.  csak front borítót keresni, illetve cd képet is külön, vagy egy szûrõ segítségével kiválasztható módon, csak ezeket megjeleníteni, szerintem hasznos lene. Tovább megyek, esetleg méret szerint rendezni.
Naplózva
Szalacsi Dezsõ
CoversClub King
CoversClub Fun
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 183



« Új hozzászólás #591 Dátum: 2011, november 04, 10:41:54 »

Én kérek elnézést. Én az adott betûn belül kerestem, nem a fõ keresõvel.
Hiába na, mindig tanul az ember. Grin
Természetesen "mostmár" nálam is mûködik.
Naplózva
laszlo57
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 343



« Új hozzászólás #590 Dátum: 2011, november 03, 19:54:52 »

Mondjuk én kipróbáltam. Nálam nem mûködik így. Valamit rosszul csinálok? Huh?
Óvatos gyerek vagyok, ezért, mielõtt osztogattam volna a tanácsot, kipróbáltam. Természetesen mûködött.
Most ellenõriztem, ugyancsak mûködött.

Miután a CC keresõje teljes szövegben keres, elegendõ csak egy rövid - de lehetõleg csak a keresettre jellemzõ - részlettel próbálkozni. Jelen esetben "el wa" (szóközzel!).

Azt meg sajna nem tudom, hogy nálad miért nem mûkodik.

Jéé, nálam is mûködik....

Cheesy Jéééé milyen új dolgokra jövünk rá...

Hát, most már eldobom az agyvelõm: beütöttem, hogy ld dzso erre kihozta Old Dzsordzsi összes remek mûvét.
Atosz! Milyen meglepetések vannak még?
Naplózva

Üdv. :laszlo57
Atosz24
Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 5480



« Új hozzászólás #589 Dátum: 2011, november 03, 19:22:09 »

Mondjuk én kipróbáltam. Nálam nem mûködik így. Valamit rosszul csinálok? Huh?
Óvatos gyerek vagyok, ezért, mielõtt osztogattam volna a tanácsot, kipróbáltam. Természetesen mûködött.
Most ellenõriztem, ugyancsak mûködött.

Miután a CC keresõje teljes szövegben keres, elegendõ csak egy rövid - de lehetõleg csak a keresettre jellemzõ - részlettel próbálkozni. Jelen esetben "el wa" (szóközzel!).

Azt meg sajna nem tudom, hogy nálad miért nem mûkodik.

Jéé, nálam is mûködik....

Cheesy Jéééé milyen új dolgokra jövünk rá...
Naplózva
laszlo57
CoversClub Tag
****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 343



« Új hozzászólás #588 Dátum: 2011, november 03, 18:11:30 »

Mondjuk én kipróbáltam. Nálam nem mûködik így. Valamit rosszul csinálok? Huh?
Óvatos gyerek vagyok, ezért, mielõtt osztogattam volna a tanácsot, kipróbáltam. Természetesen mûködött.
Most ellenõriztem, ugyancsak mûködött.

Miután a CC keresõje teljes szövegben keres, elegendõ csak egy rövid - de lehetõleg csak a keresettre jellemzõ - részlettel próbálkozni. Jelen esetben "el wa" (szóközzel!).

Azt meg sajna nem tudom, hogy nálad miért nem mûkodik.

Jéé, nálam is mûködik....
Naplózva

Üdv. :laszlo57
Old Dzsordzsi
Global Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 2774


« Új hozzászólás #587 Dátum: 2011, november 03, 17:54:39 »

Mondjuk én kipróbáltam. Nálam nem mûködik így. Valamit rosszul csinálok? Huh?
Óvatos gyerek vagyok, ezért, mielõtt osztogattam volna a tanácsot, kipróbáltam. Természetesen mûködött.
Most ellenõriztem, ugyancsak mûködött.

Miután a CC keresõje teljes szövegben keres, elegendõ csak egy rövid - de lehetõleg csak a keresettre jellemzõ - részlettel próbálkozni. Jelen esetben "el wa" (szóközzel!).

Azt meg sajna nem tudom, hogy nálad miért nem mûkodik.
Naplózva
Szalacsi Dezsõ
CoversClub King
CoversClub Fun
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 183



« Új hozzászólás #586 Dátum: 2011, november 03, 16:12:52 »

Mondjuk én kipróbáltam. Nálam nem mûködik így. Valamit rosszul csinálok? Huh?
Naplózva
Atosz24
Administrator
CoversClub Tag
*****
Nem elérhetõ Nem elérhetõ

Hozzászólások: 5480



« Új hozzászólás #585 Dátum: 2011, november 03, 14:38:56 »

Akkor egy új téma. Épp most van a fõoldalon egy Denzel Washingtonos gyûjtõ sorozat. Több ilyen is van az oldalon (mármint egy adott rendezõhöz, színészhez kapcsolódó gyûjtõ) Ezeknek lehetne csinálni vmlyen külön topicot, hogy aki akarja könnyen gyorsan megtalálhassa, mert így mindig az adott betûnél kell keresni és nem biztos, hogy mindegyikre ráakad az ember. Meg ha folytatja a készítõ, akkor rögtön látható, hogy frissült a dolog. Nem tudom a szoftveres hátterét, hogy ez mennyire bonyolult.
Üdv Dezsõ!

Szükségtelennek tartom ezért egy külön topik megnyitását.
A megoldás: a listacímben legyen benne, hogy "XY gyûjtemény" (természetesen az XY a lényeg) és XY keresésekor kilistázódik az egész hóbelevanc.
Jelen esetben, ha "Denzel"-t, vagy "el wa"-t keresel, már rohannak is a monitorodra a "Denzel Washington kollekció" darabjai.

Old Dzsordzsi

U.i. Bár a "kollekció" szinonimája a "gyûjtemény"-nek, ez utóbbi azért mégis csak magyarabb...


Teljesen egyet értek!! Nem kell mindent lemásolni az oldalakról!! Cheesy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.028 másodperc alatt készült el 18 lekéréssel.